Догляд за літніми з деменцією у Києві

Читати на російській

Догляд за літніми людьми з деменцією у пансіонаті

Догляд за літніми з деменцією у Києві в пансіонаті «Родичі» стає все більш затребуваним в останні роки. Тут усі процеси організовані таким чином, щоб постояльці знаходилися в комфортних та безпечних умовах 24 години на добу, незалежно від тяжкості їхнього фізичного та розумового стану. Деменція – це захворювання, яке спричинене порушеннями роботи головного мозку у людей старшого віку. Догляд за людьми похилого віку з деменцією ускладнюється тим, що людина частково або повністю втрачає можливість адекватно сприймати навколишню дійсність і вибудовувати розумові процеси. Самостійно доглядати хворого здатні далеко не всі близькі та родичі, адже у людей з таким діагнозом відбуваються незворотні зміни особистості. Вони перестають впізнавати оточуючих, навіть якщо це їхні діти чи онуки, погано орієнтуються у просторі і можуть зашкодити навіть не усвідомлюючи наслідків вчинків.

Коли потрібен пансіонат для людей з деменцією?

Мало хто готовий цілодобово доглядати старих родичів та надавати йому необхідну медичну допомогу в режимі 24/7. Життя в суспільстві просто не дозволяє приділити рідній людині стільки часу, скільки необхідно для забезпечення всіх її потреб.

Визначити, що Ваш близький хворий на деменцію можна за такими проявами:

 1. він не запам’ятовує те, що говорив чи чув кілька хвилин тому
 2. відбуваються кардинальні зміни характеру та звичок
 3. довгострокова пам’ять також працює з порушеннями, людина забуває навіть найзначніші події свого життя
 4. порушується координація та орієнтація у просторі
 5. хворий не може згадати або плутає послідовність подій, що відбувалися зовсім недавно

Звичайно, прояв одного або декількох з перерахованих вище факторів не є достатньою підставою для того, щоб негайно перевозити близького в пансіонат.

Це складне рішення приймається протягом тривалого часу, в більшості випадків причини його прийняття такі:

 1. людина часто залишається вдома сама, і Ви турбуєтеся за її безпеку, тому що періодично відбуваються небезпечні ситуації через проблеми з порушеннями мислення
 2. коли літній родич виходить із дому, ви переживаєте, що він створить негативну ситуацію для себе чи інших людей (прецеденти відбуваються систематично)
 3. через високу зайнятість ви не можете приділити близькому достатньо уваги, і якість його життя значно знижується. Також ви не впевнені, що зможете надати необхідну допомогу або викликати бригаду медиків при загостренні хронічних або супутніх захворювань.

Догляд за літніми з деменцією у Києві

У пансіонаті для людей похилого віку «Родичі» допомагають родичам хворих на деменцію подолати складний період і забезпечити для члена їхньої сім’ї належний догляд. Втрата розумових функцій у літніх – це величезне психологічне навантаження не тільки для самого пацієнта, але і для людей, яким він не байдужий. Звернення до спеціалізованих установ — найкраще рішення для збереження емоційного здоров’я. Адже нікому не буде краще від того, що ви щодня страждаєте, бачачи близького у безпорадному стані та не маючи реальної можливості змінити ситуацію.

Спеціальні умови для людей з деменцією у пансіонаті «Родичі»

Пансіонат «Родичі» організовує догляд за літніми з деменцією у Києві з урахуванням індивідуальних особливостей конкретного пацієнта та ступеня тяжкості прогресуючого розладу інтелектуальних функцій. Через серйозні пошкодження головного мозку (органічного характеру) важливо своєчасно звернутися до спеціалізованої установи, де лікування захворювання розпочнеться негайно. Резиденти пансіонату перебуває під цілодобовим наглядом персоналу, який контролює динаміку їхнього стану та надає необхідну допомогу у разі загострення. Розробляється індивідуальна програма лікування, що дозволяє уповільнити прогресування хвороби та уникнути ускладнень. Постояльці можуть розраховувати на медикаментозну та психологічну допомогу у будь-який час доби.

Умови догляду за літніми з деменцією в пансіонаті «Родичі»:

 • Медикаментозне лікування з підбором персональної програми терапії для підтримки когнітивної системи. Завдяки правильно підібраним лікам вдається уповільнити процес прогресування хвороби. Також виконуються процедури для запобігання розвитку супутніх патологій, що позитивно позначається на здатності пацієнта послідовно та логічно мислити. Медичний персонал пансіонату кілька разів на день проводить огляд, аналізує поточний стан і при необхідності коригує методику терапії. При погіршенні здоров’я негайно надається медична допомога.
 • Для підтримки фізичної форми всі постояльці виконують активні вправи відповідно до їх можливостей та з урахуванням наявних захворювань. Це частина комплексного підходу, яка запускає процеси активації імунної системи, стимулює покращення роботи кровоносної системи та сприяє збереженню функцій головного мозку. Завдяки помірним фізичним навантаженням можна значно скоротити ймовірність подальшого розвитку деменції та підвищити якість життя пацієнта. Літні люди можуть займатися лікувальною фізкультурою, гуляти на свіжому повітрі, грати у спеціальні активні ігри та виконувати певні вправи під контролем медичного персоналу.
 • Регулярно проводяться гігієнічні процедури для приведення клієнтів установи до зовнішнього вигляду. Обслуговуючий персонал організує водні процедури навіть для людей з обмеженими фізичними можливостями, їм своєчасно змінюють постільну білизну та одяг, а також підтримують волосся, нігті та шкіру у нормальному стані.
 • Харчування організується централізовано, з урахуванням потреб пацієнтів із особливими вимогами до якості їжі. Кухарі пансіонату готують тільки з добірних свіжих інгредієнтів, а меню складається із збалансованих та багатих на необхідні мікроелементи та вітаміни страв. Враховуються всі рекомендації дієтологів та лікарів, тому харчування також є одним із інструментів підтримки здоров’я постояльців у нормальному стані.
 • Психологічна підтримка та соціальна адаптація – важлива складова догляду за літніми з деменцією. Спілкування з іншими людьми та заняття, спрямовані на підтримку комунікативних навичок дають можливість підтримувати головний мозок у тонусі, що тривалий час відсуває можливе погіршення стану. Часто в стінах пансіонату люди заводять нові знайомства, знаходять захоплення та займаються хобі в компанії однодумців — все це здатне повернути інтерес до життя і зробити людину похилого віку щасливою.

Якщо Ви ще не можете визначитися, чи готові Ви помістити вашого близького до спеціалізованої установи під цілодобове спостереження кваліфікованого персоналу, подумайте про можливості, що відкриються перед людиною похилого віку. Постійно перебувати на самоті без можливості отримати необхідну підтримку — не найкраща альтернатива упорядкованому пансіонату, де можна знайти однодумців та співрозмовників, а у разі загострення захворювання, медики за кілька хвилин нададуть екстрену допомогу.

Як організовано життя у людей похилого віку з деменцією в пансіонаті «Родичі» у Києві?

Тут є все, що потрібно для комфортного проживання, догляд за літніми з деменцією у Києві не обмежується лише медичною допомогою та організацією харчування. Звичайно, лікарі 24 години на добу стежать за динамікою стану кожного з пацієнтів, а також організують профілактичні процедури для стабілізації їхнього самопочуття.

При цьому весь порядок дня сформований з метою створення максимально зручних умов для мешканців:

 • Після підйому проводяться гігієнічні процедури, малорухомим і лежачим допомагають медсестри, а решта проводять процедури під їх наглядом.
 • Після сніданку проводиться обхід, під час якого лікарі вимірюють життєво важливі показники та оцінюють стан кожної людини похилого віку. Якщо виявляється негативна динаміка, призначаються додаткові аналізи.
 • П’ять разів на день організовано харчування, в меню входять збалансовані та багаті на необхідні елементи страви з риби, м’яса, свіжих овочів, фруктів та кисломолочної продукції.
 • Після обіду зазвичай проводяться активні заняття різного формату, спрямовані на збереження фізичного тонусу. Це можуть бути прогулянки по впорядкованій території або комплекс простих вправ для покращення кровообігу та розминки суглобів.
 • Для підтримки когнітивних здібностей регулярно проводяться розважальні заходи, де є можливість пограти у настільні ігри, вікторини та лото, або навіть виступити з номером у рамках творчого вечора.

Постійна різноманітність та зміна діяльності дозволяє головному мозку літніх людей з деменцією перебуває в активному стані, що позитивно позначається на відновленні інтелекційної процедури.

Переваги пансіонату для хворих на деменцію «Родичі»

Основне завдання родичів та близьких літньої людини з деменцією – організувати для нього комфортні умови життя в умовах його обмежених розумових здібностей. Для цієї мети найкращим рішенням буде вибрати гарний пансіонат із комплексним підходом до догляду за хворими.

Приватний пансіонат — це:

 • Контроль за самопочуттям постояльців у цілодобовому режимі, за кожним пацієнтом закріплений відповідальний співробітник, який контролює дотримання правильного розпорядку та допомагає виконувати щоденні процедури. У нічний час також здійснюється регулярний обхід, а за перших ознак погіршення черговий протягом декількох хвилин почне надавати необхідну допомогу.
 • Регулярне та збалансоване харчування організоване з урахуванням потреб постояльців з різними діагнозами. Часто в пансіонат прибувають люди з хронічними та супутніми захворюваннями, і для їхньої безпеки потрібне дотримання особливої ​​дієти. Кухарі закладу розробляють меню виходячи з рекомендацій лікаря та дієтолога.
 • Персонал із профільною освітою та великим досвідом роботи з людьми похилого віку — це не тільки професіонали своєї справи, які належним чином виконують усі функції з обслуговування пацієнтів, але й дбайливі та уважні співрозмовники, які завжди вислухають та підтримають своїх підопічних.
 • Медична допомога надається на регулярній основі в стінах пансіонату, не потрібно транспортувати людину до клініки для проведення обстежень (за винятком найскладніших процедур).
 • Дотримання всіх правил безпеки: від протипожежної системи до охорони території від зловмисників та сторонніх.
 • Персональна програма відновлення формується для кожного клієнта, тому результативність перебування літніх людей з деменцією в пансіонаті набагато вища, ніж госпіталізація до звичайної клініки або держустанови.
 • Територія повністю обладнана всім необхідним для безпечного переміщення людей з обмеженими можливостями. Поручні та спеціальні пандуси розташовані на сходах, санвузлах, ванних кімнатах та коридорах.
 • Розташування пансіонату дозволяє постояльцям забути про міську метушні, а родичам зручно діставатися без пробок та проблем із парковками.
 • Розваги та організовані заходи повернуть хворому радість життя та мінімізують ймовірність прогресування деменції.

Щоб дізнатися докладніше про умови перебування в приватному пансіонаті «Родичі» для літніх людей з деменцією — зателефонуйте, вказаному на сайті або скористайтесь формою зворотного зв’язку.

Щоденна програма догляду для постояльців з деменцією

Виконання процедур особистої гігієни

Кожному постояльцю при необхідності надають допомогу для догляду за собою: прийняти душ або ванну, підстригти нігті, для стрижок регулярно запрошують перукаря. Для людей з особливими потребами створені умови для комфортного перебування.

Щотижневий медичний огляд хворого

Для заселення в пансіонат знадобиться копія вашого паспорта та копія паспорта вашого літнього родича, копія медичного полісу літньої людини. Здати аналізи можна дома вже після заселення в пансіонат.

Надаємо психологічну підтримку

Персонал розуміє, що зміна місця проживання для людей поважного віку психологічно дається важко. Колектив на чолі з психологом морально підтримують пацієнтів під час перебування у пансіонаті, під час адаптації адаптації цього моменту приділяється особливе значення.

Регулярне 6-разове повноцінне харчування

Збалансоване харчування з урахуванням особливостей організму, набутих хронічних захворювань і звичайно ж переваг постояльців.

Догляд за лежачими хворими

Лежачі постояльці вимагають особливого догляду, в пансіонаті створені максимально комфортні умови: спеціальні ліжка з протипролежневими матрацами, кнопка персоналу, Wi‑Fi, ТБ, книги та журнали.

Тариф «Срібний вік»
Для самостійних людей похилого віку
Харчування 5 разів на день
Загальнозміцнюючий комплекс вправ
Відпочинок та прогулянки на свіжому повітрі
Придбання призначених ліків
Докладніше
270 гривень за добу
Тариф «Повний догляд»
При втраті можливості самообслуговування
Постійна допомога доглядальниць
Гігієнічний та догляд
Допомога у прийомі їжі
Легкий масаж та ЛФК
Супровід під час прогулянок
Індивідуальні заняття з аніматором
Придбання пелюшок та підгузків
Докладніше
400 гривень за добу
Тариф «Одужання»
Лежачим та відновлюваним після травм
Можливість скласти програму відновлення
Можливий виклик лікарів вузьких спеціалізацій
Багатофункціональні ліжка
Протипролежневі матраци та масаж
Цілодобова допомога доглядальниць
Постійна присутність медсестри
Моніторинг динаміки відновлення
Докладніше
700 гривень за добу
Автор статті
Соціальний педагог Ірина Коваль

Залишіть заявку
І наші менеджери зв'яжуться з вами на протязі 40 секунд

  Ваше ім'я
  Номер телефону

  Інші послуги

  Догляд за людьми з депресією

  Догляд за людьми з хворобою Альцгеймера

  Догляд за літніми після інсульту

  Відновлення після госпіталізації

  Повірте, ми знаємо, як зробити життя літньої людини щасливішим!
  Щоб дізнатися подробиці розміщення, телефонуйте +38 073 673 73 93
  Ми із задоволенням відповімо на всі питання, що Вас цікавлять. Або просто заповніть форму!

   Ваше ім'я
   Номер телефону