Особливості лікування псоріазу у людей похилого віку

Читати на російській

Результативне лікування псоріазу та якісний догляд за літніми людьми можуть забезпечити працівники будинку для людей похилого віку «Родичі». Персонал пансіонату докладе всіх зусиль, щоб вашому близькому було тут комфортно. На жаль, людям у віці набагато складніше боротися із псоріазом. Як би сумно це не звучало: хвороба невиліковна, але правильно підібраний терапевтичний курс та грамотний догляд за шкірою дозволить скоригувати цей стан. Псоріаз може виникнути у кожного, хвороба не шкодує нікого, їй схильні як дорослі, так і діти. Симптоми патології залишаються із хворим назавжди.

Причини псоріазу

Головним фактором, що провокує розвиток псоріазу, є спадкова схильність. Крім цього, лікарі вважають, що зміни роботи ендокринної та імунної системи можуть призвести до формування неприємної хвороби.

Псоріаз може розвинутись навіть на тлі:

 • частих стресів
 • хронічні інфекційні патології
 • гормональних порушень
 • зловживання спиртними напоями
 • сильного опромінення ультрафіолетом
 • травм суглобів
 • наявності різних грибкових інфекцій.

Важливо зазначити, що псоріаз не є заразним захворюванням.

Симптоми псоріазу

Серед основних симптомів псоріазу необхідно виділити наявність рожевих папул на шкірі, які розташовуються практично поруч один з одним і формуються у бляшку зі світлими лусочками. Основні місця висипів – коліна, лікті, голова. Хворі страждають від печіння та сверблячки на уражених ділянках шкіри. При псоріазі під нігтями утворюються маленькі червоні плями. Болючість суглобів теж одна із ознак захворювання.

Особенности лечения псориаза у пожилых

Різновиди псоріазу

Залежно від виду висипів та характеру перебігу патології відзначають кілька різновидів хвороби:

 • Звичайний. В цьому випадку на шкірі хворого відзначаються бляшки різної форми та розмірів, при цьому локалізація висипів звичайна. У міру прогресування патології кількість бляшок збільшуватиметься. Цей вид псоріазу вважається найпоширенішим.
 • Пустулезний. В даному випадку йдеться про висипання у формі опуклостей, наповнених рідиною. Локалізація пустул на ногах і руках, шкіра під висипаннями червона.
 • Зворотний (псоріаз вигину). Бляшки гладкі без жодних лусочок. Зазвичай вони з’являються пахвами, в області статевих органів та міжягідної щілини.
 • Краплястий. Є різновидом простого псоріазу. Характеризується появою висипань у формі крапель.
 • Ерітродермічний. Належить до найбільш складної форми захворювання. У цьому вигляді патології уражається до 90% тіла хворого. Еритродермічний дерматит часто виступає як наслідок простіших форм патології. Хворий страждає від сверблячки і сильних больових відчуттів. У більшості випадків цей різновид патології призводить до раптової смерті.
 • Артропатичний (псоріатичний артрит). Характеризується запаленням суглобів рук та ніг, ураження покриває стегна та хребет.
 • Псоріатичні висипання у ротовій порожнині. Тривалий час симптоматика хвороби залишається прихованою, потім стають помітними дрібні тріщини мовою, з’являються невеликі бляшки білого чи сірого кольору.

Розвиток псоріазу поділяється на 3 стадії:

 1. Прогресуюча. Характеризується появою та розповсюдженням висипань на шкірних покривах.
 2. Стаціонарна. На цьому етапі хвороби припиняється розвиток бляшок, але й при цьому старі не пропадають.
 3. Регресуюча. Зменшення розмірів бляшок, інколи ж їх повне зникнення. На місці висипань залишаються плями, ніж схожі з пігментними.

У будинку для людей похилого віку «Родичі» працюють досвідчені лікарі, які допоможуть полегшити симптоматику псоріазу та забезпечать гарне ставлення до своїх клієнтів.

Діагностика псоріазу

Лікар дерматолог після візуального огляду та збору анамнезу може поставити діагноз псоріаз.

У деяких випадках лікар проводить певне тестування, яке може точно визначити псоріатична тріада або тріада Ауспітца:

 1. Феномен стеаринового типу. Виконується зішкрібання висипань, якщо це псоріаз шкірні покриви починають лущитися, а через деякий час на цьому місці утворюються лусочки.
 2. Ознака термінальної плівки. З висипань відшаровується найтонший шар шкіри
 3. Феномен кров’яної роси. Внаслідок видалення плівки на папулі утворюються кров’яні точки.

У деяких випадках лікар відправляє хворого на біопсію крові.

Псоріаз у людей похилого віку

У людей похилого віку псоріаз протікає у складнішій формі. Все це можна пояснити тим, що старіння організму стає причиною ослаблення імунітету, уповільнення обміну речовин та виникнення так званих «старих» патологій. І якщо плюс до цього додати хронічний псоріаз, буде відзначено значне погіршення стану здоров’я хворого, якою полягатиме в першу чергу в артеріальній гіпертензії та підвищення рівня холестерину в крові. Псоріаз у літніх людей часто провокує розвиток хвороб ССС. З віком рівень колагену знижується, у результаті шкіра стає сухою і втрачає еластичність, її здатність до відновлення знижується до мінімуму. Усе це стає причиною збільшення тривалості псоріазу на стадії загострення. Хворий буде триваліший час страждати від симптомів хвороби, зокрема від сверблячки та печіння.

Лікування псоріазу у людей похилого віку

Лікування псоріазу буде успішним у разі, якщо хворий націлений на позитивний результат та запасся терпінням. Боротьба із хворобою потребує комплексного підходу. Лікарі будинку для людей похилого віку «Родичі» для кожного хворого підбирають індивідуальну схему лікування. При цьому вони акцентують увагу на вигляді захворювання та його стадії. При складанні програми лікування обов’язково враховуються супутні захворювання. Самостійна боротьба з псоріазом може лише посилити ситуацію. Не можна приймати жодних лікарських препаратів без призначення лікаря.

Під час проходження лікування псоріазу необхідно дотримуватися наступних рекомендацій лікарів:

 • уникати стресів
 • дотримуватися принципів здорового способу життя
 • спати не менше 8 годин на добу
 • намагатися більше часу приділяти відпочинку
 • відмовитися від використання жорстких мочалок для тіла
 • під час купання необхідно застосовувати засоби для атопічної шкіри (емоленти)
 • приймати лише теплі ванни
 • відмовитися від одягу із синтетичних тканин
 • остерігатися прямого впливу сонячних променів на шкіру
 • бути обережним під час роботи з побутовою хімією
 • необхідно користуватися зволожуючими кремами та відлущуючими засобами.

Дотримання вищезгаданих рекомендацій посилить ефективність медикаментозної терапії та дозволить зменшити симптоматику. Важливо – всі косметичні процедури необхідно проводити хоча б за 30 хвилин до терапевтичних.

Будинок для людей похилого віку «Родичі» у Києві завжди готовий прийняти літніх людей на лікування псоріазу та інших хвороб. Його кваліфіковані та досвідчені співробітники забезпечать належний догляд за вашим літнім родичем. Телефонуйте прямо зараз, номери розміщені на сайті.

Читайте також

Профілактика пролежнів

Під пролежнем мається на увазі некроз м'яких тканин, причиною якого є порушений кровообіг, викликаний тривалим стисканням певної ділянки тіла.

9 Лютого 2022

Профилактика пролежней

Под пролежнем подразумевается некроз мягких тканей, причиной которого является нарушенное кровообращение, вызванное продолжительным сдавливанием определённого участка тела. В большинстве случаев это...

9 Лютого 2022

Фізична активність у літньому віці

Спорт необхідний для того, щоб уповільнити процеси старіння, запобігти розвитку вікових захворювань та загалом зміцнити організм.

9 Лютого 2022

Физическая активность в пожилом возрасте

Спорт необходим для того, чтобы замедлить процессы старения, предотвратить развитие возрастных заболеваний и, в целом, укрепить организм.

9 Лютого 2022
Повірте, ми знаємо, як зробити життя літньої людини щасливішим!
Щоб дізнатися подробиці розміщення, телефонуйте +38 073 673 73 93
Ми із задоволенням відповімо на всі питання, що Вас цікавлять. Або просто заповніть форму!

  Ваше ім'я
  Номер телефону