Особливості старіння

Читати на російській

Старіння – безперервний, але поступовий процес, що полягає у природній зміні організму. Він починається ще у ранньому, зрілому віці. Зводиться до того, що багато можливостей нашого тіла поступово знижуються.

Як протікає старіння?

Люди не стають старими у якомусь конкретному віці. Прийнято вважати, що людина стає літньою після 65-ти, але це склалося історично і не пов’язано з біологією. Цей вік раніше був обраний як рік виходу на пенсію в Німеччині. Багато країн сьогодні дотримуються цього показника. Тим не менш, багато де ця традиція зазнає змін. Десь пенсійний вік збільшується, а десь зменшується.

Коли людина стає літньою?

На це питання не можливо відповісти однозначно. Вік буває різним:

 • Хронологічний. Він визначається, ґрунтуючись лише на тому, скільки людині років. З погляду здоров’я він має обмежене значення. З віком ймовірність розвитку різних захворювань зростає. Найчастіше саме це, а не нормальне старіння призводять до функціональних втрат у похилому віці. Грунтуючись на хронологічному віці, можна спрогнозувати багато проблем зі здоров’ям. Саме його використовують, щоб вирішити фінансові та юридичні питання.
 • Біологічним. Включає зміни, які відбуваються в організмі з часом. Когось вони торкаються раніше, а когось пізніше. Одні старіють до 65 років з біологічної точки зору, а інші – в 75-80. Різниця в основному залежить від способу життя, звичок та малопомітних наслідків захворювань. У пансіонаті «Родичі» подбають про те, щоб біологічний вік був меншим за хронологічний.
 • Психологічним. Визначається на основі того, як людина поводиться і почувається. Наприклад, навіть якщо Вам 70, але Ви працюєте, будуєте плани, хочете подорожувати і т.д., Ви вважаєтеся психологічно молодою людиною.

Більшості людей не потрібен геріатр до 70-80 років. Якщо Вам потрібен лікар, який спеціалізується на медичній допомозі похилого віку, звертайтесь до приватного пансіонату «Родичі».

Особенности старения

Нормальне старіння

Деякі зміни є результатом внутрішніх процесів. Вони нормальні і називаються справжнім старінням. З цими змінами стикаються всі люди, вони очікувані та неминучі. Наприклад, із віком очі людини складніше фокусуються на близьких предметах. З пресбіопією стикаються майже всі люди похилого віку, тому ця зміна є нормальною. Складність у тому, що не завжди зрозуміло, які процеси відносяться до таких.

Люди мають можливість вдаватися до заходів, які компенсують ці зміни. Наприклад, у літньому віці часто випадають зуби. Якщо регулярно відвідувати стоматолога, стежити за харчуванням та гігієною, ризик можна знизити. Важливо відрізняти нормальні зміни від розладів. Так, у похилому віці у людей спостерігається легке зниження розумових здібностей. Літнім складніше вивчати мови, їм властива забудькуватість і нестійка увага. Також підвищується ризик розвитку деменції, але тут зниження розумових здібностей сильніше. Людина при цьому порушенні забуває як дрібні деталі, так і цілі події.

Здорове старіння

Має на увазі відстрочення або скорочення небажаних ефектів старіння. Направлено на підтримку психологічного та фізичного здоров’я.

У цьому допоможе наступне:

 1. збалансована дієта
 2. регулярні заняття спортом
 3. збереження інтелектуальної активності.

Ніколи не пізно почати і чим раніше Ви почнете піклуватися про свій організм, тим кращих результатів досягнете. У приватному пансіоні «Родичі» проконтролюють усі ці процеси та допоможуть уповільнити процес старіння. Тут працюють досвідчені лікарі, що спеціалізуються на геронтології та геріатрії.

Тривалість життя

За останні 100 років середня тривалість життя збільшилася. Це зумовлено переважно досягненнями у галузі медицини. Велику роль відіграє і вдосконалення способу життя. Очікувана тривалість життя, якщо людина досягла віку 65 років – це 82-86 років залежно від країни.

Довголіття залежить від досить великої кількості факторів, серед яких такі:

 • Стать людини. Статистичні дані показують, що смертність серед жінок у літньому віці нижча, ніж серед чоловіків, вони живуть приблизно на 7-10 років довше. Багато дослідників намагалися виявити причину. Є припущення, що це пов’язано з ризикованою поведінкою чоловіків, через що зростає ймовірність нещасних випадків.
 • Генетична схильність. Багато вчених сходяться на думці, що спадковість відіграє важливу роль у 9-ти з 10-ти основних причин смерті. Насамперед у таких захворюваннях як рак, хвороби серця, Альцгеймер, цукровий діабет, хвороба нирок, інсульт та інше.
 • Перинатальні та дитячі хвороби. Вважається, що умови в утробі матері, при народженні та ранньому дитинстві впливає на здоров’я людини вже в літньому віці.
 • Освіта. Вважається, що вища освіта здебільшого пов’язано з вищим економічним та соціальним статусом. Це, своєю чергою, впливає тривалість життя.
 • Соціально-економічний статус Впливає переважно на доступність якісної медичної допомоги та на можливість дотримуватися здорового способу життя.
 • Сімейний стан. Дослідження показують, що шлюб чи тривалі відносини позитивно впливають на функціонування серця. Вони допомагають людині справлятися з самотністю, яка може призвести до психологічних проблем.
 • Спосіб життя. Серед факторів, що впливають на смертність, великої уваги заслуговує на харчування, фізичні навантаження, куріння, вживання алкоголю, ризиковану поведінку, безпеку робочого місця та транспортних засобів. Сьогодні велика кількість людей страждає від ожиріння, через що ризик смертності зростає.
 • Медичні технології. Досягнення у цій галузі серйозно вплинули на покращення способу і якості життя. Розробка ліків, нове обладнання для досліджень та лікування все це допомогло підвищити тривалість життя.

Незважаючи на перераховане вище, жодна людина не може бути застрахована від старості. Якщо вже виникають труднощі, що заважають доглядати себе самостійно, краще вирушити в приватний пансіонат «Родичі». Тут на Вас чекають сприятливі умови, дозвілля та відповідальний персонал, який подбає не тільки про Ваше здоров’я, а й настрій.

Читайте також

Профілактика пролежнів

Під пролежнем мається на увазі некроз м'яких тканин, причиною якого є порушений кровообіг, викликаний тривалим стисканням певної ділянки тіла.

9 Лютого 2022

Профилактика пролежней

Под пролежнем подразумевается некроз мягких тканей, причиной которого является нарушенное кровообращение, вызванное продолжительным сдавливанием определённого участка тела. В большинстве случаев это...

9 Лютого 2022

Фізична активність у літньому віці

Спорт необхідний для того, щоб уповільнити процеси старіння, запобігти розвитку вікових захворювань та загалом зміцнити організм.

9 Лютого 2022

Физическая активность в пожилом возрасте

Спорт необходим для того, чтобы замедлить процессы старения, предотвратить развитие возрастных заболеваний и, в целом, укрепить организм.

9 Лютого 2022
Повірте, ми знаємо, як зробити життя літньої людини щасливішим!
Щоб дізнатися подробиці розміщення, телефонуйте +38 073 673 73 93
Ми із задоволенням відповімо на всі питання, що Вас цікавлять. Або просто заповніть форму!

  Ваше ім'я
  Номер телефону