Профілактика пролежнів

Читати на російській

Літнім людям, які прикуті до ліжка, в будинку для людей похилого віку «Родичі» приділяють особливу увагу профілактиці пролежнів. Вони важко піддаються лікуванню, тому краще запобігти їх розвитку. Пролежні характеризуються болючістю і можуть стати причиною смерті, тому важливо організувати належний догляд за лежачим хворим.

Що таке пролежні?

Під пролежнем мається на увазі некроз м’яких тканин, причиною якого є порушений кровообіг, викликаний тривалим стисканням певної ділянки тіла. Найчастіше це відбувається у місцях прилягання кісткових виступів до шкіри. Через проблеми з кровообігом клітини не насичуються киснем та поживними речовинами, тому поступово вмирають.

Причини

До утворення пролежнів можуть призвести багато факторів. До побутових умов належить таке:

 1. виникли труднощі із забезпеченням повноцінного догляду в домашніх умовах (у цьому випадку відправити хворого до спеціалізованої установи)
 2. використання синтетичної постільної білизни
 3. нерухомість тіла
 4. погана гігієна.

Причиною може бути схильність організму, яка обумовлена:

 • зневодненням
 • серцевою недостатністю
 • надлишковою вагою або виснаженням
 • атеросклерозом
 • нестачею білка в раціоні харчування
 • наявністю гіпсу або шини
 • порушенням терморегуляції.

Особливо високий ризик виникнення пролежнів у хворих, які мають травми хребта. У цьому випадку вони практично не рухаються, тому особливу увагу слід приділити профілактиці. Доглядаючи лежачого хворого, важливо усунути зовнішні фактори, які можуть призвести до подразнення шкіри. Людину потрібно правильно переміщати, утримуючи її білизну та тіло в чистоті. У спеціалізованих пансіонатах, таких як «Родичі», створені всі умови для цього.

Профилактика пролежней

Зовнішні характеристики

Пролежні виникають непомітно і поступово розвиваються. Спочатку вони виглядають як невелике почервоніння шкіри. Якщо не вжити заходів, на цьому місці згодом утворюється міхур, який незабаром розкриється. Виникнуть поверхневі рани, що завдають сильного болю і страждань людині. Якщо не розпочати лікування, стан погіршуватиметься. У занедбаних ситуаціях пролежень зовні схожий на кратер. Його «дно» спочатку буде жовтим, а потім темним з кіркою омертвілої тканини. Пролежні важко піддаються лікуванню, тому краще не допускати їхнього прояву.

Профілактика

Щоб запобігти виникненню ран на шкірі, потрібен правильний догляд. Багато хворих намагаються не докучати своїм близьким, тому не розповідають про дискомфортні відчуття. Доглядаюча людина повинна самостійно контролювати побутові умови та здоров’я літнього.

Щоб запобігти розвитку пролежнів, необхідно дотримуватися низки рекомендацій:

 • Використовувати спеціальні пристрої. Якщо замовити функціональне ліжко, можна буде значно полегшити догляд хворого. Потрібні протипролежневі матраци та спеціальні надувні кола.
 • Повертання в ліжку, яке потрібно робити кожні 2 години. Якщо немає почервоніння, необхідно злегка помасажувати шкіру (достатньо 2-3 рази на день).
 • Важливо прибрати з ліжка хлібні крихти або солодке, якщо вони є.
 • Потрібна білизна з натуральних тканин. Вони повинні мати гладку текстуру з мінімум швів. Міняти білизну важливо раз на 2-3 дні.
 • Догляд за шкірою. У літньому віці людина стає вразливою. Його шкірні покриви порівняно тонкі, тому легко пошкодити. Важливо проконтролювати, щоб тіло лежачого хворого було чистим та сухим. З цією метою необхідно регулярно проводити гігієнічні процедури, обробляти шкіру вологою губкою. Якщо людина страждає від нетримання сечі та калу, важливо використовувати спеціальні пелюшки, прокладки та памперси.

У процесі догляду за хворим потрібно регулярно перевіряти наявність почервоніння та попрілостей. Для миття краще віддати перевагу м’якій губці або вологим серветкам, оскільки рушник може зашкодити. Зайву вологу краще прибирати не розтираючими, а рухами, що промокають. Щоб нормалізувати кровообіг, потрібний лікувальний масаж. Його необхідно довірити лікарю з медичною освітою, який врахує особливості нагоди.

Якщо у Вас немає можливості організувати належний догляд за хворим у домашніх умовах або Ви не бажаєте займатися профілактикою пролежнів, зверніться до будинку для людей похилого віку. У пансіонаті «Родичі» у Києві Ваш близький почуватиметься комфортно.

Читайте також

Профилактика пролежней

Под пролежнем подразумевается некроз мягких тканей, причиной которого является нарушенное кровообращение, вызванное продолжительным сдавливанием определённого участка тела. В большинстве случаев это...

9 Лютого 2022

Фізична активність у літньому віці

Спорт необхідний для того, щоб уповільнити процеси старіння, запобігти розвитку вікових захворювань та загалом зміцнити організм.

9 Лютого 2022

Физическая активность в пожилом возрасте

Спорт необходим для того, чтобы замедлить процессы старения, предотвратить развитие возрастных заболеваний и, в целом, укрепить организм.

9 Лютого 2022

Особливості лікування псоріазу у людей похилого віку

Самостійна боротьба з псоріазом може лише посилити ситуацію. Не можна приймати жодних лікарських препаратів без призначення лікаря.

9 Лютого 2022
Повірте, ми знаємо, як зробити життя літньої людини щасливішим!
Щоб дізнатися подробиці розміщення, телефонуйте +38 073 673 73 93
Ми із задоволенням відповімо на всі питання, що Вас цікавлять. Або просто заповніть форму!

  Ваше ім'я
  Номер телефону